| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Sample | Acceptable |
| Cable Diameter | 12.4mm |
|---|---|
| Supporting Cross Section | 86.4mm |
| Section Of AS Wire | 68.8mm |
| Section Of AL Tube | 17.6mm |
| Fiber Type | Single Mode G652D |