| Product Name | 16 Core NAP Fiber Optic FTTX Box, Connector Type |
|---|---|
| Capacity | 16 Pieces Of Single SC Or Duplex LC Connectors |
| Material | ABS |
| Dimensions (W*H*D) | 290x180x100mm |
| Cable Entrance(s) And Exit(s)” | 2/16 |
| Product Name | Preformed Guy Grip |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy,steel |
| OEM | Acceptable |
| Breaking Load | 70KN |
| Sample | Available |
| Application | For Adss Aerial Fiber Optic Cable Fixing |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Model Number | Preformed Cable Accessories Dead End Guy Grip |
| Optic Fiber Cable Hardware | Single Leyer Tension Clamp |
| Package | Wooden Box |
| Dimension(trumpet) | 47cm*34cm |
|---|---|
| Dimension(large Size) | 50cm*40cm |
| Type | Wire-less Type/fiber Tyre |
| Fiber Tyre | Indoor/Outdoor |
| Packaging Details | carton box |
| Type | FTTX Solutions |
|---|---|
| Warranty | 2 Year |
| Color | Green/blue |
| Factory | Yes |
| Certifaction | CE/ROHS/ISO9001 |
| Brand Name | JQ/OEM/Customize |
|---|---|
| Port | 4 Ports |
| Installation Way | Wall Mounted, Pole Mounted |
| Material | PC ABS Project Plastic |
| Color | Black |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Certification | ISO9001 ROHS CE-EMC FCC SDOC |
| Connector Type | SC APC SC UPC |
| Length | 1/2/3 Or Customized |
| Product Name | SC/APC Single-Mode 12 Color Fiber Optical Pigtail |
| Application | For Adss Aerial Fiber Optic Cable Fixing |
|---|---|
| Material | Aluminium Clad-steel |
| Model Number | Preformed Cable Accessories Dead End Guy Grip |
| Optic Fiber Cable Hardware | Single Leyer Tension Clamp |
| Package | Wooden Box |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Applicable Fibers | G652D/G657A1/G657A2 |
| Motor No | 6 Motors |
| Splicing Loss | 0.02db |
| Product Name | AI-9 Fusion Splicing Machines |
| Model Number | Invisible Optical Fiber |
|---|---|
| Fiber Type | G657A2 |
| Fiber Diameter | 0.239mm |
| Tube | PVC |
| Color | Black |