| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning/Fujikura |
|---|---|
| Color | Black Color |
| Jacket Metarial | MDPE/HDPE/LSZH |
| Strength Member | FRP(with PE If Needed) |
| Fiber Count | 4-288cores |
| Features | Optical Overhead Ground Cable |
|---|---|
| Model Number | OPGW |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Application | Telecommunications |
| Oem | Available |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black Or Orange |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH/AT |
| Strength Member | FRP(with PE If Needed) |
| Fiber Count | 4-144cores |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black Or Orange |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH/AT |
| Strength Member | FRP(with PE If Needed) |
| Fiber Count | 4-144cores |
| Jacket Material | PE, MDPE, LSZH, HDPE |
|---|---|
| Outer Diameter | 9mm |
| Fiber Count | 2-144Core |
| Structure | Unit Tube/Stranded Twisted Cable |
| Strength Member | Steel Wire/FRP Glass Yarn |
| Cable Diameter | 12.4mm |
|---|---|
| Supporting Cross Section | 86.4mm |
| Section Of AS Wire | 68.8mm |
| Section Of AL Tube | 17.6mm |
| Fiber Type | Single Mode G652D/G657A1 |
| Jacket Material | HDPE,MDPE,LSZH,PE |
|---|---|
| Outer Diameter | 8.0mm |
| Steel Wire | 1.0mm |
| Color | Black |
| Fiber Type | Single Mode G652D |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome,as Request |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | PE,MDPE |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome,as Request |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | PE,MDPE |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome,as Request |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | MDPE,PE |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |