| Application | Outdoor Overhead |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144 Cores |
| Span | 80m 100m 200m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| OEM | Acceptable |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH/AT |
| Strength Member | FRP(with PE If Needed) |
| Fiber Count | 4-432cores |
| Application | Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-288 |
| Span | 80/100/150/200/300M |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F |
| OEM | Avalible |
| Application | Outdoor Aerial |
|---|---|
| Fiber Counts | 1-144 Core |
| Span | 80m 100m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| OEM | YES |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144 Cores |
| Span | 80m 100m /200 M Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| Service | OEM |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-144 Hilos |
| Span | 80m 100m 150m 200m 300 Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| Sample | Qcceptable |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket Metarial | PE,MDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black/Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black/Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black/red Or Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-576 Cores |