| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 Cores |
| Length | 2 Km Or Customized |
| Model Number | GYTC8S |
| Color | Black |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 Cores |
| Length | 2 Km Or Customized |
| Color | Black |
| Messenger Wire | 1.0*7 Steel Stranded Wire |
| Application | Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Type | G652D G657A |
| Type | Single Mode G652d |
| Fiber Count | 2-24 Cores |
| Color | Black |
| Fiber Type | G652D/G657A/G655 |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 Cores |
| Length | 3 Km Or Customized |
| Model Number | GYTC8S/GYFTC8A/GYXTC8S |
| Color | Black |
| Fiber Count | 4-12 |
|---|---|
| Warranty | 25 Years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Application | Outdoor Communication And Transmission |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black Or Orange Or Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | FRP(with PE If Needed) |
| Fiber Count | 4-288cores |
| Jacket Material | PE |
|---|---|
| Outer Diameter | 6/7/8/9mm |
| Steel Wire | 0.7/0.8/1.0mm |
| Color | Black |
| Fiber Count | 2/4/6/8/12/24 Core |
| Fiber Type | YOFC/Fiberhome Or As Request |
|---|---|
| Color | Black |
| Messenger Wire | 2.0mm/3.0mm Steel Wire |
| Structure | Figure 8 |
| Type | Singlemode & Multimode |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Fiber Count | 2-288Cores |
| Length | 2 Km Or Customized |
| Model Number | GYFTC8S/GYFTC8A |
| Color | Black |
| Jacket Material | Flame-Retardant LSZH |
|---|---|
| Fiber Count | 4-288core |
| Structure | Stranded |
| Product Name | Outdoor Optic Fiber Cable |
| Fiber Type | YOFC Or As Request |