| Application | Long Distance Communication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-532 Cores |
| Span | 50m 100m /200 M Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24/48F |
| Service | OEM Avalible |
| Application | Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-432 Cores |
| Span | 50m 100m /200 M /300m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24/48F |
| Service | Sample Provide |
| Application | Long Distance Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-576cores |
| Span | 50m 120m /200 M /300m /400m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24/48F |
| Sample | Yes |
| Application | Overhead |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-288 Core |
| Span | 300m 500m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 12/24F/48F/96F |
| OEM | Acceptable |
| Application | Long Distance Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 50m 120m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| Sample | Avalible |
| Application | Outdoor Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m 100m /200 M /300m /400m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F |
| Sample | Acceptable |
| Armour | Steel Tape+Al Tape |
|---|---|
| Cable Diameter | 7.65mm±0.5mm |
| Lift Time | 25 Years |
| Capacity | 24-72 Coes |
| Origin | China |
| Fiber Count | 2-288Cores |
|---|---|
| Jacket | PE |
| Color | Black |
| Warranty | 25 Years |
| OEM | Yes |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 To +70 °C |
| Delivery Time | 3-5 days, it depends on your quantity |
|---|---|
| Payment Terms | L/C, D/A, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 60000KM/month |
| Place of Origin | Guangdong,China |
| Brand Name | Jiqian |