| Fiber Count | 2-12 Core |
|---|---|
| Jacket | PE,MDPE,LSZH,PVC |
| Color | Black,Customized |
| Warranty | 25 Years |
| OEM | Yes |
| Application | Outdoor Overhead |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144 Cores |
| Span | 80m 100m 200m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24 Cores |
| OEM | Acceptable |
| Model Number | GCYFY |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Fiber Count | 2-144 Cores |
| Length | Customized |
| Fiber Count | 2-24Core |
|---|---|
| Strength Member | Steel Strand |
| Warranty | 25 Years |
| MOQ | 1KM |
| OEM | Yes |
| Fiber Type | G652D/G657A1/G657A2 |
|---|---|
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Jacket | PE,MDPE,LSZH,PVC |
| Color | Black |
| Length | 2km , 5Km, Or Customized Length |
| Fiber Type | G652D, OM1, G657, OM4, OM5 |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial/duct/overhead/ Direct Burial |
| Number Of Conductors | 72/48core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Fiber Count | 4-12 |
|---|---|
| Warranty | 25 Years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Application | Outdoor Communication And Transmission |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Fiber Model | G652D Or G657A |
|---|---|
| Waterproof | Yes |
| Suitable Temperature | -40℃ +70℃ |
| Useful | FTTX |
| Type | Air Blown Fiber Optic Cable |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Duct/underground/direct Burial |
| Number Of Conductors | 24core 48core 72core |
| Structure | Stranded Loose Tube |