| Fiber Count | 2-288 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D,G657A |
| Application | Overhead/Aerial ,Pipe/Duct Laying |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Jacket | PE,MDPE,LSZH,PVC |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode/multi Mode |
| Jacket | PE |
| Color | Black |
| Product Name | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Fiber Count | 4-12 |
|---|---|
| Warranty | More Than 25years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Application | Aerial |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Color | Grey |
|---|---|
| Rated Voltage | 400V |
| Multi Soft Wire | 0.08-2.5mm² |
| SIngle/Multi Hard Wire | 0.08-4mm² |
| Material | Flame Resistant Nylon PA66, Nickel Plated Brass |
| Cable Weight | 250kg/km |
|---|---|
| Cable Structure | 1+8 |
| Fiber Per Tube | 12 |
| Cable Diameter/ Height | 14.6±0.3 |
| Drum Type | Wood Drum |
| Cable Length | 1KM/2KM/3KM/4KM Per Drum |
|---|---|
| Outer Jacket | PE |
| Tube | Central Loose Tube |
| Armoured Type | Aluiminum Tube |
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Jacket Material | HDPE |
|---|---|
| Strength Member Material | FRP |
| Number Of Conductor | ≥ 10 |
| Fiber Color | Black |
| Strengthening Structure | FRP Strength Member |
| Model Number | GYTS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Fiber Count | 2-24Core |
|---|---|
| Strength Member | Steel Strand |
| Warranty | 25 Years |
| MOQ | 1KM |
| OEM | Yes |
| Cable Type | GYTA33 |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
| Fiber Count | 2-288cores |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |