| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 48core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Packaging Details | Plywood drum |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days,it depends on order quantity |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000KM per month |
| Place of Origin | China |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Application | Aerial |
| Number Of Conductors | 4-98 |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Packaging Details | Plywood drum |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days,it depends on order quantity |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 4500KM per month |
| Place of Origin | China |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 12 24 48 Core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Fiber Count | 2-12 Core |
|---|---|
| Jacket | PE |
| Color | Black |
| Warranty | 25 Years |
| OEM | Yes |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
|---|---|
| Application | Overhead |
| Cable Span | 100M/200M/300M/400M |
| Name | ADSS Fiber Optic Cable |
| Attenuation | 1310nm: ≤0.36dB/km, 1550nm: ≤0.22dB/km |
| Application | Outdoor Aerial Installation |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Strength Number | FRP, Kevlar Aramid Yarn High Strength |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Cable Structure | Stranded Loose Tube |
| Strength Member | FRP+Aramid Yarn |
| Fiber Count | 4-288 Cores |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |