| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Central Strength Menber | FRP |
| Strength Member | Kevlar Aramid Yarn |
| ADSS Cable Jacket | PE |
| Certification | CE/ISO9001 |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 4-144core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 To +70 °C |
| Packaging Details | Plywood drum |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days,it depends on order quantity |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union,Alipay |
| Supply Ability | 4500 per month |
| Place of Origin | China |
| Fiber Type | G652d |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 |
| Fiber Brand | YOFC |
| Application | Outdoor |
| Warranty | More Than 25 Years |
| Dimension(trumpet) | 47cm*34cm |
|---|---|
| Dimension(large Size) | 50cm*40cm |
| Type | Wire-less Type/fiber Tyre |
| Fiber Tyre | Indoor/Outdoor |
| Packaging Details | carton box |
| Product Name | Preformed Guy Grip |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy,steel |
| OEM | Acceptable |
| Breaking Load | 70KN |
| Sample | Available |
| Cable Color | Black |
|---|---|
| Out Sheath | LSZH, PE |
| Jacket | HDPE |
| Cable Brand | Jiqian |
| Tight Buffer | 0.9mm |
| Place Of Origin | Guangdong,China |
|---|---|
| Fiber Core | 2-144 Core |
| Jacket | PE |
| Certification | CE/ISO9001 |
| Storage/Transport Temperature Range | -50℃ To +70℃ |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black/Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |