| Model Number | ADSS-SJ |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Cable Diameter | 9.7mm |
|---|---|
| Jacket Color | Black |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Application | Overhead |
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Cable Diameter | 9.7mm |
|---|---|
| Jacket Color | Black/ Customize |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Application | Overhead/ Anti-mouse |
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Application | Long Distance Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-576cores |
| Span | 50m 120m /200 M /300m /400m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24/48F |
| Sample | Yes |
| Application | Long Distance Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 50m 120m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| Sample | Avalible |
| Cable Diameter | 9.7mm |
|---|---|
| Jacket Color | Black/ Customize |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Application | Overhead/ Anti-mouse |
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144 Cores |
| Span | 80m 100m /200 M Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| Service | OEM |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m /100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/F |
| OEM | Acceptable |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m /100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12 Core |
| OEM | Acceptable |
| Application | Long Distance Communication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-532 Cores |
| Span | 50m 100m /200 M Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24/48F |
| Service | OEM Avalible |