| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 50m /100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/F |
| OEM | Acceptable |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/F |
| OEM | Acceptable |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Application | Aerial |
| Number Of Conductors | 12core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Application | Overhead/aerail Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 2~24F |
| Span | 80/100/120M |
| OEM | Avalible |
| Strength Number | FRP |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m /100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/F |
| OEM | Acceptable |
| Application | Outdoor Aerial Installation |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Jacket Material | HDPE/ MDPE/ PE |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Product Name | Fibra Optica 24 Hilos Adss |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Central Strength Menber | FRP |
| Strength Member | Kevlar Aramid Yarn |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Application | Aerial |
| Number Of Conductors | 12core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Application | Outdoor |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Structure | Stranded Loose Tube With Filler (if Needed) |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m /100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| OEM | Acceptable |
| Strength Number | FRP, Kevlar Aramid Yarn High Strength |