| Application | Outdoor Overhead |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144 Cores |
| Span | 80m 100m 200m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24 Cores |
| OEM | Acceptable |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652,G652D,50/125,62.5/125,OM3 |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP+Kevlar Yarn |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Name | ADSS Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Jacket Material | PE |
| Fiber Type | Single-mode |
| Cable Span | 100M/200M/300M/400M |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP+Kevlar Yarn |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |