| Model Number | ADSS-96F |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D/G657A1/G657A2/OM1/OM2/OM3/OM4 |
| Application | For Adss Aerial Fiber Optic Cable Fixing |
|---|---|
| Material | Aluminium Clad-steel |
| Model Number | Preformed Cable Accessories Dead End Guy Grip |
| Optic Fiber Cable Hardware | Single Leyer Tension Clamp |
| Package | Wooden Box |
| Application | For Adss Aerial Fiber Optic Cable Fixing |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Model Number | Preformed Cable Accessories Dead End Guy Grip |
| Optic Fiber Cable Hardware | Single Leyer Tension Clamp |
| Package | Wooden Box |
| Application | Outdoor Aerial |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-432 Cores |
| Span | 50m 80m /100m/200 M /300m /400m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F |
| Sample | Provide |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Sample | Acceptable |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Sample | Acceptable |
| Application | Outdoor Aerial/FTTH |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-288 Cores |
| Span | 50m 80m /150m/200 M /300m /500m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F/12 |
| Strength Number | FRP, Kevlar Aramid Yarn |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Service | Sample |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 1-144cores |
| Span | 50m 120m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| Sample | Yes |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Temperature | -40~+70°C |
| Fiber Type | Single Mode/Multimode |
| Cable Type | Non Metal Self-supporting |
| Fiber Cores | 2-288 Cores |