| Jacket Material | PE |
|---|---|
| Outer Diameter | 6/7/8/9mm |
| Steel Wire | 0.7/0.8/1.0mm |
| Fiber Count | 2/4/6/8/12/24 Core |
| Structure | Unit Tube |
| Fiber Type | G657A1/A2/G652D/G657A1/G657A2 |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 12 48 |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Model Number | GYTA53/GYTS53 |
| Number Of Fiber | 4-576 |
| Sheath | PE/LSZH,Black Colour |
| Fiber Count | 4-144Cores |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode/multi Mode |
| Jacket | Anti UV PE Material/ HDPE/ MDPE |
| Color | Black Or Orange Or Customized |
| Product Name | Air-blown Micro Cable |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome,as Request |
|---|---|
| Color | Black Or Orange Or Customized |
| Jacket | PE,MDPE, HDPE |
| Strength Member | Steel Wire/FRP Glass Yarn |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 Cores |
| Length | 2 Km Or Customized |
| Model Number | GYTC8S |
| Color | Black |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Fiber Count | 2-288Cores |
| Length | 2 Km Or Customized |
| Model Number | GYFTC8S/GYFTC8A |
| Color | Black |
| Fiber Diameter | 9/125μm |
|---|---|
| Outer Diameter | 7.0mm-16.0mm |
| Water Blocking System | Filling Compound |
| Cladding Diameter | 125.0±0.1 |
| Bending Radius | 20D |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome,as Request |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | PE |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome,as Request |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | PE,MDPE |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-24 Cores |