| Application | Outdoor Aerial Installation |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Strength Number | FRP, Kevlar Aramid Yarn High Strength |
| Fiber Color | Invisable |
|---|---|
| Function | Delivery Signal Light |
| Loose Tube Material | PBT |
| Fiber Cores | Single Core |
| Cable Diameter | 0.4mm/ 0.5mm/0.9mm |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
|---|---|
| Application | Overhead |
| Cable Span | 100M/200M/300M/400M |
| Name | ADSS Fiber Optic Cable |
| Attenuation | 1310nm: ≤0.36dB/km, 1550nm: ≤0.22dB/km |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D/G657A1/G657A2/OM1/OM2/OM3/OM4 |
| Loose Tube Material | PBT With Jelly |
|---|---|
| Length | 1 Km 2km 3km Per Drum |
| Color | Black,Blue,Grey,Customized,Green |
| Installation Sag | ≥1.0 |
| Number Of Fiber | 24F |
| Fiber Core | 2-288core |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTX |
| Warranty Time | 1 Year |
| Port | 2in 2out/2in 4out |
| Sealing Structure | Heat Shrinkable/screw Thread Mechanical |
| Application | Outdoor Aerial, FTTH FTTB FTTX Network |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m /400m Or Customized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F |
| Sample | Acceptable |
| Application | Outdoor Aerial Installation |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Service | Sample |
| Fiber Type | YOFC Or Fiberhome As Request |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 Core |
| Color | Black,Customized |
| Length | 2km Or Customized Length |
| Jacket Material | PE Or AT |