| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Water Blocking Material | Water Blocking Tape |
| Cable Structure | Stranded Loose Tube |
| Central Strength Member FRP | 3.0/6.2mm |
| Fiber Count | 4-288 Cores |
| Application | Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m 100m /200 M /300m /400m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24/48/96F |
| Sample | Acceptable |
| Fiber Count | 2-144 Core |
|---|---|
| Lift Time | 25 Years |
| Fiber Type | G652D |
| Application | Overhead |
| Jacket | PE |
| Fiber Count | 4-144 Core |
|---|---|
| Length | 4km/Plywooden Drum |
| Name | ADSS Optical Fiber Cable |
| Strength Member | FRP&Armid Yarn |
| Span | 100-400m Span |
| Fiber Count | 6 12 24 48 Hilos |
|---|---|
| Sheath | PE,PVC Or LSZH Jacket |
| Warranty | 25 Years |
| MOQ | 1KM |
| OEM | Yes |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 To +70 °C |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652,G652D,50/125,62.5/125,OM3 |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Cable Brand | Jiqian |
| Number Of Conductor | ≥ 10 |
| Cettification | ISO 9001/CE/ROHS/FCC |
| Manufacturer | Yes |
| Color | Black /blue/green |
|---|---|
| Jacket Metarial | LSZH (low Smoke Zero Halogen) |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Installation | Pipe & Underground |
| Place Of Origin | Guangdong,China |
|---|---|
| Fiber Core | 2-288 Core |
| Jacket | PE Or As Your Need |
| Certification | CE/ISO9001 |
| Storage/Transport Temperature Range | -40℃ To +60℃ |