| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black/red Or Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 4-288 Cores |
| Fiber Type | YOFC,Fiberhome, Corning |
|---|---|
| Color | Black Or As Your Required |
| Jacket | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-144 Cores |
| Fiber Count | 2-288 |
|---|---|
| Jacket Material | PE |
| Jacket Color | Black |
| Lift Time | More Than 20 Years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Fiber Count | 2 12 24 48 Core |
|---|---|
| Jacket | PE,MDPE,LSZH,PVC,HDPE |
| Color | Yellow |
| Warranty | 25 Years |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Fiber Count | 2-288Core |
|---|---|
| Strength Member | FRP |
| Warranty | 25 Years |
| MOQ | 1KM |
| OEM | Yes |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial |
| Number Of Conductors | 12 Core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Fiber Count | 4-12 |
|---|---|
| Warranty | More Than 25years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Application | Aerial |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 12 24 48 Core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Fiber Type | G652D ,G657A,OM1,OM2,OM3,OM4 |
| Fiber Count | 144 Core |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652,G652D,50/125,62.5/125,OM3 |