| Cable Weight | 250kg/km |
|---|---|
| Cable Structure | 1+8 |
| Fiber Per Tube | 12 |
| Cable Diameter/ Height | 14.6±0.3 |
| Drum Type | Wood Drum |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Central Strength Menber | FRP |
| Strength Member | Kevlar Aramid Yarn |
| ADSS Cable Jacket | PE |
| Certification | CE/ISO9001 |
| Packaging Details | Wooden package |
|---|---|
| Supply Ability | 200KM Per day |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | JQ |
| Certification | ISO9001/CE/RoHS |
| Packaging Details | Plywood drum |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days,it depends on order quantity |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union,Alipay |
| Supply Ability | 4500 per month |
| Place of Origin | China |
| Jacket Material | PE, MDPE, LSZH, HDPE |
|---|---|
| Outer Diameter | 6/7/8/9mm |
| Steel Wire | 0.7/0.8/1.0mm |
| Color | Black Or Orange Or Customized |
| Fiber Count | 2/4/6/8/12/24 Core |
| Model Number | GYTS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Fiber Count | 2-288 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D,G657A |
| Application | Overhead/Aerial ,Pipe/Duct Laying |
| Fiber Brand | YOFC/Fiberhome/Fujikura/Corning |
| Jacket | PE,MDPE,LSZH,PVC |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Application | Aerial/duct/overhead |
| Number Of Conductors | 48 72 96 Cores |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Operating Temperature | -40 ~ +60 C |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial,Overhead |
| Number Of Conductors | 2/12/24 Core |
| Structure | Loose Tube |
| Fiber Type | G652D, OM1, G657, OM4, OM5 |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial/duct/overhead |
| Number Of Conductors | 24 |
| Structure | Loose Tube Stranded |