| Fiber Type | Single Mode Or Multi Mode |
|---|---|
| Fiber Count | 4-144 Core |
| Color | Black |
| Length | 2km Or Customized Length |
| Jacket Material | PE/AT |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Cable Brand | Jiqian |
| Number Of Conductor | ≥ 10 |
| Cettification | ISO 9001 |
| Manufacturer | Yes |
| Color | Black,Customized |
|---|---|
| Length | 4km Or Customized Length |
| Jacket Material | PE |
| Name | ADSS Optical Fiber Cable |
| Strength Member | FRP |
| Fiber Type | YOFC Or Fiberhome As Request |
|---|---|
| Fiber Count | 4 -144 Core |
| Color | Black |
| Length | 2km Or Customized Length |
| Jacket Material | PE Or AT |
| Cettification | ISO9001 CE ROHS FCC |
|---|---|
| Application | Overhead |
| Fiber Counts | 2-288 |
| Temperature | -40℃ To +70℃. |
| Outer Jacket | PE//HDPE |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Cable Brand | JQ Or Customized |
| Number Of Conductor | ≥ 10 |
| Manufacturer | Yes |
| Application | Overhead Telecommunication |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 To +70 °C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 To +70 °C |
| Application | Outdoor Aerial Installation |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-144cores |
| Span | 100m /200 M /300m Or Customized |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/Corning |
| Strength Number | FRP, Kevlar Aramid Yarn High Strength |
| Fiber Type | G657A1/A2/G652D/G657A1/G657A2 |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 16 24 48 |
| Structure | Stranded Loose Tube |