| Fiber Count | 2-144 |
|---|---|
| Jacket Material | PE |
| Jacket Color | Black |
| Life Time | 25 Years |
| Fiber Type | G652D |
| Fiber Type | G652D/G657A1 |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | PE |
| Fiber Count | 4-144cores |
| Product Name | Stranded Loose Tube Armored Cable |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Color | Black |
| Jacket | PE,MDPE |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Fiber Count | 2-24 |
|---|---|
| Lift Time | More Than 25years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Application | Aerial |
| Factory | Yes |
| Fiber Count | 2-144 |
|---|---|
| Jacket Material | PE |
| Jacket Color | Black |
| Warranty | 25 Years |
| Fiber Type | G652D |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Fiber Count | 2-288cores |
| Material Of Jacket | PE |
| Application | Direct Buried |
| Fiber Brand | YOFC |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Duct |
| Number Of Conductors | 12 Core 24core 48core 72core 96 Core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Fiber Type | G652D |
|---|---|
| Oem | Available |
| Application | Aerial/duct |
| Number Of Conductors | 12 24core |
| Structure | Stranded Loose Tube |
| Return Loss | UPC>55dB, APC>65dB |
|---|---|
| Fiber Model | G652D Or G657A |
| Temperature Range | -40°C To +70°C |
| Strength Member Diameter | 0.8mm |
| Network | FTTH FTTX |
| Fiber Brand | YOFC/FiberHome/ Corning |
|---|---|
| Color | Black/red Or Customized |
| Jacket Metarial | PE,HDPE/LSZH |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 4-288 Cores |