| Application | Outdoor Aerial/FTTH |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-288 Cores |
| Span | 50m 80m /150m/200 M /300m /500m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F/12 |
| Strength Number | FRP, Kevlar Aramid Yarn |
| Fiber Count | 2-288 |
|---|---|
| Jacket Material | PE |
| Jacket Color | Black |
| Lift Time | More Than 25years |
| Fiber Type | G652D,G652B,G657A |
| Fiber Type | G652d |
|---|---|
| Fiber Count | 2-144 |
| Fiber Brand | YOFC |
| Application | Outdoor |
| Warranty | More Than 25 Years |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Application | Overhead |
| Jacket Sheath | PE |
| Certification | ISO 9001 |
| Fiber Count | 2-144 |
|---|---|
| Life Time | 25years |
| Fiber Type | G652D |
| Application | Overhead |
| Wave Length | 1310nm/1550nm |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Model Number | GYTS |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Count | 4-288 Cores |
| Out Color | Black |
|---|---|
| Strength Member | 2 Parallel Steels |
| Jacket | PE |
| Loose Tube Color | At Your Request |
| Operating Temperature | -40°C~+70°C |
| Out Color | Black |
|---|---|
| Armoured | Steel Tape |
| Jacket | PE |
| Loose Tube Color | At Your Request |
| Operating Temperature | -40°C~+70°C |
| Jacket | PE |
|---|---|
| Color | Black |
| Fiber Type | G652D |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Warranty | 25 Years |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
|---|---|
| Jacket Material | PE |
| Jacket Color | Black |
| Warranty | 25 Years |
| Factory | Yes |