| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Model Number | ADSS -144B1 |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D/G657A1/G657A2/OM1/OM2/OM3/OM4 |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP+Kevlar Yarn |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Model Number | ADSS |
|---|---|
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Fiber Type | G652D Single Mode Or As Your Request |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Water Blocking Material | Water Blocking Tape |
| Loose Tube Material | PBT |
| Self-support | Yes |
| Fiber Cores | 2-288 Cores |
| Application | Outdoor Telecommunication |
|---|---|
| Fiber Counts | 4-288 Cores |
| Span | 50m 100m /200 M /300m /400m |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12F |
| Sample | Acceptable |
| Fiber Type | YOFC Or Fiberhome As Request |
|---|---|
| Fiber Count | 4 -144 Core |
| Color | Customized |
| Length | 2km Or Customized Length |
| Jacket Material | PE Or HDPE |
| Fiber Type | YOFC Or Fiberhome As Request |
|---|---|
| Fiber Count | 4 -144 Core |
| Color | Black,Customized |
| Length | 2km Or Customized Length |
| Jacket Material | PE Or AT |
| Application | Outdoor Aerial |
|---|---|
| Fiber Counts | 1-144 Core |
| Span | 80m 100m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 4/6/8/12/24F |
| OEM | YES |
| Application | Overhead |
|---|---|
| Fiber Counts | 2-288 Core |
| Span | 300m 500m Or Customerized |
| Fiber Per Tube | 12/24F/48F/96F |
| OEM | Acceptable |