| Cable Diameter | 9.7mm |
|---|---|
| Jacket Color | Black |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Application | Overhead/Aerial |
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Cable Diameter | 9.7mm |
|---|---|
| Jacket Color | Black |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Application | Overhead Aerial |
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Cable Diameter | 9.7mm |
|---|---|
| Jacket Color | Black/ Customize |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Application | Overhead/ Anti-mouse |
| Cable Length | 1km/2km/3km/4km/5km |
| Span | 100m |
|---|---|
| Jacket | PE/AT |
| Brand Name | JQ |
| Place Of Origin | Guangzhou,China |
| Model Numbe | ADSS |
| Fiber Count | 2-144 |
|---|---|
| Tensile Strength | Long-term: 200N/Short-term: 600N |
| Fiber Grade | G.652D |
| Cable Diameter | 9.7mm |
| Jacket Material | PE |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP+Kevlar Yarn |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP+Kevlar Yarn |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | FRP |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Number Of Conductors | 4-288 Cores |
| Strength Member | Kevlar Yarn |
| Storage/operating Temperature | -40 +70 °C |
| Place Of Origin | Guangzhou China |
|---|---|
| Brand Name | Jiqian |
| Product Name | ADSS Fiber Optic Cable 48 Cores |
| Strength Member | FRP+Kevlar Yarn |
| Fiber Type | G652 G655 |